WAKACJE  Z  PANEM  BOGIEM

Bez tytułu0

Bez tytułup

Kończy się rok szkolny i zbliżają się wakacje. To czas, który kojarzy się nam z odpoczynkiem, zabawami, wyjazdami i zwiedzaniem ciekawych miejsc. Jednak w tym wszystkim nie możemy zapomnieć o Panu Jezusie.

Z Jezusem możemy się spotkać wszędzie: w górach, nad morzem, w lesie, na łące, w parku, nad wodą. Pan Jezus chce, abyśmy byli szczęśliwi, cieszyli się słońcem, ciepłą wodą, śpiewem ptaków, kwiatami na łące i cieniem drzew. Chce także spotykać się z nami w codziennej modlitwie i na niedzielnej Mszy Świętej w kościele.

Warto zapamiętać rymowankę:

„Wakacje radośnie przeżywamy i o Bogu pamiętamy”.     

Bez tytułu

Bez tytułu.

Bez tytułull

Zapamiętajcie też krótki wierszyk:

Latem, gdy jest ciepło, to dzieci biegają,

Bawią się wesoło, skaczą i pływają.

Radośnie się bawią i odpoczywają,

Lecz o Panu Bogu nie zapominają.

Bez tytułu00

Zadania z podręcznika do religii:

4-latki – temat 53,

5-latki – temat 53,

6-latki – temat 54.

Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom na czas zbliżających się wakacji życzę samych słonecznych dni, wspaniałych i pełnych wrażeń przygód oraz opieki Matki Bożej, abyśmy bezpiecznie i w zdrowiu mogli się spotkać w przedszkolu już we wrześniu.  Pozdrawiam Was serdecznie  :)

Bez tytułu-


NAJŚWIĘTSZE  SERCE  PANA  JEZUSA

Bez tytułu

W miesiącu czerwcu odmawiana jest w kościele Litania do Serca Pana Jezusa. W najbliższy czwartek będziemy świętować zakończenie oktawy Bożego Ciała, a w piątek – właśnie Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na obrazie widzimy, jak Pan Jezus pokazuje nam swoje Serce, otwarte dla każdego człowieka i pełne miłości. Wskazuje też na koronę z cierni, która rani Serce Jezusa tak, jak ranią Go nasze grzechy. Dlatego wszyscy, którzy kochają Jezusa, powinni się poprawić na lepsze.

Zadanie dla 6-latków: podręcznik do religii, temat 53

A teraz zagadka dla wszystkich dzieci:

Gdy pomagam dzielnie,

Choć mam cztery lata,

Cieszy się ogromnie,

Mój kochany…  (TATA)

 

Brawo dla tych, którzy odgadli, że to jest TATA.

KOCHAM MOJEGO TATĘ

Bez tytułu0

W najbliższy wtorek, 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Tego dnia ma swoje święto każdy tata. Na pewno bardzo lubicie spędzać czas ze swym tatą na wspólnej zabawie. Może jeździcie na rowerze lub gracie w piłkę, a może układacie klocki albo puszczacie latawce? Każdy sposób jest dobry. Najważniejsze, że wspólnie spędzacie czas. Tata dba o dzieci razem z mamą, czasem zwraca uwagę, gdy się niewłaściwie zachowujesz, ale trzeba go wysłuchać, bo to jest jego rodzicielski obowiązek. Każdy tata – tak jak mama – chce, aby jego dziecko wyrosło na mądrego i dobrego człowieka. Pamiętaj, aby podziękować Bogu w modlitwie za swego tatę.

Warto zapamiętać rymowankę:

„Dziękuję Bogu w niebie,

Kochany Tato, za Ciebie”.

 

Zadania w podręczniku do religii:

4-latki, temat 52,

5-latki, temat 47.

 

Zachęcam do zaśpiewania piosenki: „Tato” Arki Noego.

Arka Noego- Tato


BOŻE CIAŁO

Bez tytułu

W najbliższy czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, zwana potocznie Bożym Ciałem. Tego dnia kapłani niosą w monstrancji Pana Jezusa –  ukrytego w Najświętszej Hostii, idąc z Nim ulicami wsi i miast w uroczystej procesji. Procesja składa się z czterech ołtarzy zbudowanych przez mieszkańców okolicy, w której są one ustawione, a cała trasa procesji i domy przy niej również są udekorowane np. flagami. Dekorowane są też okna okolicznych domów. W uroczystej procesji biorą udział wierni, niesione są sztandary, feretrony (obrazy) i figurki, dziewczynki sypią kwiaty dekorując drogę Panu Jezusowi, a ministranci dzwonią dzwonkami. Ta uroczysta procesja jest takim zaproszeniem Pana Jezusa do naszego życia, do miejsca, w którym mieszkamy i żyjemy. Wierzymy w to, że jest On obecny nie tylko w Kościele, ale wszędzie tam, gdzie są ludzie, którzy w Niego wierzą. Obecność Pana Jezusa wśród nas jest dla nas pomocą, ale i zadaniem, aby zawsze pamiętać o czynieniu dobra, a unikaniu zła.

 

Zadania dla Jeżyków i Wiewiórek (podręcznik do religii):

 • 4-latki – temat 40,
 • 5-latki – temat 49,
 • 6-latki – temat 46.

Warto zapamiętać:

„Wielbię Ciebie w każdym momencie,

o żywy Chlebie nasz, w tym Sakramencie”

 

„Idzie Jezus ulicami, my witamy Go kwiatami”.

5

Zachęcam do śpiewania piosenki „Idzie mój Pan…”:

PIOSENKA- IDZIE MÓJ PAN


Bez tytułu

1 czerwca przypada Dzień Dziecka, dlatego życzę wszystkim Przedszkolakom – Krasnoludkom, Jeżykom i Wiewiórkom: dużo zdrowia, samych radosnych dni, spełnienia marzeń,błogosławieństwa Bożego, kochającej rodzinki i opieki Matki Bożej.

Zapraszam Was do wysłuchania piosenki o marzeniach dzieci z całego świata.

PIOSENKA- JESTEŚMY DZIEĆMI

WNIEBOWSTĄPIENIE  PANA  JEZUSA I  ZESŁANIE  DUCHA  ŚWIĘTEGO

kk

40 dni po swym zmartwychwstaniu Pan Jezus wstąpił do nieba. Gdy Pan Jezus wstępował do nieba, obiecał uczniom, że da im Pocieszyciela – Ducha Świętego. Apostołowie z Maryją po śmierci Pana Jezusa byli bardzo smutni i zagubieni. Pan Jezus posłał do nich Ducha Świętego, który ich pocieszył i powiedział im, co mają robić. Duch Święty jest niewidzialny, ale możemy odczuć Jego działanie. Pomaga nam w trudnościach, uczy nas modlitwy, pociesza nas w smutkach, dodaje odwagi i daje dobre pomysły. Duch Święty jest Bogiem, choć Go nie widać, to jest ciągle z nami i nam pomaga. Jego symbolem np. na obrazach jest ogień i biała gołębica.

Zadania dla Jeżyków i Wiewiórek:

4-latki – Każde dziecko jest przyjacielem Pana Jezusa, dlatego pokolorujcie proszę ilustrację w książce do religii – temat 27.

5-latki – Zapamiętajcie rymowankę:

Jezus posyła Ducha Świętego,

On jest pomocą dla każdego.

Wykonajcie zadania z podręcznika do religii – temat 51.

6-latki – Pan Jezus w obecności uczniów wstąpił do nieba. Uzupełnijcie w podręczniku zadanie z tematu 44 oraz 45.

pp


 

KOCHAM  MOJĄ  MAMĘ

Bez tytułu

26 maja przypada ważna dla wszystkich dzieci uroczystość. Kto ma tego dnia swoje święto? O kim nie możemy zapomnieć? Rozwiążcie zagadkę:

                       Ona kocha, w sercu czuje,

czego dziecko potrzebuje.

Możesz Jej coś narysować

i z miłości pocałować.

Dobra, miła i kochana,

O swe dzieci zatroskana,

To jest nasza ukochana,

Najwspanialsza w świecie…. (MAMA)

 

Tak, na pewno wszyscy odgadli, że chodzi o MAMĘ. To właśnie dzisiaj przypada DZIEŃ MATKI. Swoje święto mają wszystkie mamy, zatroskane i zabiegane, które każdego dnia troszczą się, aby dziecku niczego nie zabrakło. Dbają o bezpieczeństwo dzieci, gotują, piorą, prasują, sprzątają dom i jeszcze mają swoją pracę zawodową.

Pan Jezus również miał ukochaną Mamę. Pamiętacie, jak śpiewaliśmy w piosence: „Pan Jezus także mamę miał, kiedy w Nazarecie żył, Jezu wszystkim mamom daj dużo łask i dużo sił…”To właśnie Maryja nosiła Go pod swym sercem, urodziła i wychowała z wielką troską. Była blisko Jezusa, gdy nauczał i uzdrawiał, kiedy szedł Drogą Krzyżową aż do Jego śmierci na krzyżu. Rozważała w swym sercu każde słowo Jezusa. Wszystkie Mamy ucieszą się dzisiaj z kwiatka, laurki, pomocy w codziennych obowiązkach, a Maryja – nasza Mama w niebie, ucieszy się z naszej modlitwy.

 

Zadania dla Jeżyków:

 • Zachęcam do nauki rymowanki i wierszyka:

Dobra Mamo, Tyś jak słońce,

Bo masz serce kochające.

 

„Laurka”

Wymaluję na laurce czerwone serduszko,

Ptaka, co ma złote piórko i kwiaty w dzbanuszku.

Żyj mamusiu moja miła sto lat albo dłużej!

Bądź wesoła i szczęśliwa, zdrowie niech Ci służy!

 • W podręczniku do religii znajdziecie zadania :

4-latki – temat 51, a 5-latki – temat 45.

 • Kolorowanka:

dzien-matki-kartka-kolorowanka-dzieci

Zadania dla Wiewiórek:

 • Zachęcam do nauki wierszyka (do wyboru):

Matko Boska, taka ludzka,

Naszą słabość sercem znasz,

Tyle unieść trzeba w życiu,

Jak udźwignąć, naucz nas.

 

„Dla Ciebie”

Dla Ciebie słońca złote koło, żebyś była zawsze wesoła.

Dla Ciebie kwiat – fiołek pierwszy i bajki- srebrne słowa wierszy.

I kokarda w najpiękniejszym kolorze, błękitna jak nad ranem morze.

I butki- te od Kopciuszka z balu- żeby Cię wszyscy podziwiali.

Dla Ciebie pośród wielu życzeń najsłodsze na świecie słodycze.

„Dla mamy”

Moja kochana mamusiu to dla Ciebie ten wierszyk,

Dla Ciebie słońce i chmury, dla Ciebie tęcza i wietrzyk.

Wiosną i latem- kwiaty, jesienią- liście jesienne.

Bądź szczęśliwa mamusiu dziś, jutro, codziennie.

 • Zadanie w książce do religii – temat 52
 • Kolorowanka:

festa_della_mamma_005


 

ŚWIĘTUJEMY NIEDZIELĘ

sprytny-dined-rysunek-rodzina-stół-wektory-klipart_csp53219460

Niedziela jest szczególnym dniem poświęconym Panu Bogu, dlatego nazywana jest „dniem Pańskim”. Poświęcona jest również rodzinie. Tego dnia nie idziemy do przedszkola ani do szkoły, a rodzice w większości nie pracują. Ten dzień jest bardzo ważny, bo wspominamy w nim zmartwychwstanie Pana Jezusa. W niedzielę bicie dzwonów przypomina nam o udziale we Mszy Świętej. Niedziela jest dniem odpoczynku od pracy i radosnego czasu z Panem Jezusem, spędzonego w gronie rodziny.

Dla Jeżyków – kolorowanka:

unnamed

Dla Wiewiórek –do zapamiętania rymowanka:

My w rodzinie się kochamy,

W sercach miłość Bożą mamy.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE  KU  CZCI  MARYI

Maj to miesiąc szczególnej modlitwy do Matki Bożej. Każdego dnia odmawiana jest Litania do Najświętszej Maryi Panny. Nazywana jest Litanią Loretańską od włoskiego miasta Loreto, gdzie w bazylice znajduje się, przewieziony z Nazaretu, domek Świętej Rodziny, w którym mieszkała Matka Boża.Właśnie tam objawił się jej archanioł Gabriel, który powiedział Maryi, że została wybrana na Matkę Syna Bożego – Jezusa. Litania do Najświętszej Maryi Panny była w Loreto szczególnie odmawiana, ale powstała we Francji. Odmawiając litanię wymieniamy różne imiona Maryi, np. Matko Kościoła, Królowo Aniołów, Panno łaskawa… i prosimy: módl się za nami!

Maryja jest jedna, ale istnieje wiele obrazów z Jej wizerunkiem.

Bez tytułuBez tytułu1Bez tytułu3

A teraz zagadka dla Was:

Ona Jezusa urodziła,

Ubierała i karmiła.

Przy Jej obrazie stawiamy kwiatki.

Jakie jest imię Jezusa Matki? 

                                                   (MARYJA)

Zadania dla Jeżyków i Wiewiórek (do wyboru):

 • Wykonaj piękny bukiet kwiatów dla Maryi, możesz go narysować kredkami, namalować farbami albo wykleić z kolorowego papieru lub gazet. Kwiatki mogą też być wyklejone z plasteliny.

Pokoloruj wybraną kolorowankę:

NP Maryja - kolorowanka (15)

NP Maryja - kolorowanka (14)

 • 6-latki: Jeśli masz w domu książkę do religii, wykonaj zadania z tematu nr 50.

MARYJA JEST  NASZĄ  MATKĄ

7638_1

Maryja jest bardzo dobrą Matką. Z wielką miłością i troską zajmowała się Jezusem. Nigdy nikomu nie odmówiła pomocy i zawsze wszystkich cierpliwie wysłuchiwała. Dlatego teraz ludzie proszą Ją w modlitwie w różnych sprawach, a Ona zanosi wszystkie prośby do Jezusa. Dlatego często nazywamy Maryję: Pośredniczką, Wspomożycielką, Pocieszycielką, Orędowniczką. Ku czci Maryi ludzie stawiają figury, budują kapliczki, kościoły i wielkie bazyliki. Najbardziej znane sanktuaria maryjne w Polsce to:

Jasna Góra w Częstochowie

jasna-gora-w-czestochowie

Licheń Stary

indeks

Święta Góra w Gostyniu

572c68106ff84

Nasz kościół parafialny w Przygodzicach też jest zbudowany ku czci Maryi, pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, a w głównym ołtarzu znajduje się taki obraz:

przygodzice-11

Zadania dla Jeżyków i Wiewiórek:

 • Pokoloruj kolorowankę

NP Maryja - kolorowanka (9)

 • Jeśli macie książki do religii w domu, proszę uzupełnić zadania z tematów: 4-latki –nr 50, 5-latki –nr 44, 6-latki- nr 51;
 • Zachęcam również do śpiewania piosenek ku czci Maryi

PIOSENKA- MATKA BOSKA

PIOSENKA- MAMA KRÓLOWA

Zapraszam do obejrzenia prezentacji o Królowej z Jasnej Góry, którą znalazłam dla Was w Internecie:

PREZENTACJA- KRÓLOWA Z JASNEJ GÓRY

 • 100 LAT OD  URODZIN   KAROLA  WOJTYŁY –

PAPIEŻA  POLAKA  – ŚWIĘTEGO  JANA  PAWŁA  II

Bez tytułu5Bez tytułu8

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Jego rodzice to Emilia i Karol Wojtyłowie. Mały Karol po śmierci swojej mamy został zawierzony przez tatę opiece Matki Bożej i od tej chwili kochał Maryję jak własną Matkę. Karol bardzo dobrze się uczył, uwielbiał sport, a szczególnie piłkę nożną, przyrodę i wędrówki po górach. Koledzy nazywali go „Lolek”. Kochał literaturę i teatr. Marzył nawet, by zostać aktorem, jednak Pan Jezus powołał go do kapłaństwa. 16 października 1978 roku kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imiona Jan Paweł II. Zamieszkał w Watykanie, siedzibie wszystkich papieży. Jako papież bardzo często pielgrzymował do różnych zakątków świata. Jan Paweł II był papieżem przez prawie 27 lat. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie, po ciężkiej chorobie. Papież Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym 1 maja 2011 roku, a świętym – 27 kwietnia 2014 roku.

Papież bardzo kochał góry i góralską muzykę. W ostatnie jego imieniny dzieci z zespołu „Promyczki Dobra” zaśpiewały mu piosenkę „Hej Baco”.

HEJ BACO

Jednak ukochaną pieśnią św. Jana Pawła II była „BARKA”, której słowa mówią o Jezusie łowiącym ludzi, przygarniającym ich do siebie. Zapraszam do jej wysłuchania.

BARKA- UKOCHANA PIEŚŃ JANA PAWŁA II

 

Rymowanka:

Papież ludziom dobrze radzi,

On do Boga nas prowadzi.

Kolorowanki:

 • DLA JEŻYKÓW:

unnamed

 • DLA WIEWIÓREK:

e07c015316119dda35be845ac47a2bd5

Na koniec zachęcam Was wszystkich do obejrzenia programu AUREOLA o św. Janie Pawle II.

FILM- JAN PAWEŁ II


 

MSZA ŚWIĘTA  – SPOTKANIE WIERZĄCYCH  ZE  ZMARTWYCHWSTAŁYM  JEZUSEM

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-photography-priest-children-church-illustration-image70929567

Chociaż my teraz nie widzimy Jezusa, nie oznacza, że Go nie ma. Przecież On jest obecny wśród nas, gdy się modlimy, gdy uczymy się o Nim oraz śpiewamy religijne piosenki. Jezus jest wśród nas, kiedy spotykamy się w Jego imię. Jezus mieszka w nas, w naszych rodzicach, przyjaciołach, nauczycielach. Mieszka w każdym człowieku. Jest z nami w każdym miejscu i w każdym czasie.

Przez cały czas świętujemy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Cieszymy się, że przez swą śmierć na krzyżu odkupił nasze grzechy. Mimo, że nie widzimy Pana Jezusa, wierzymy w to, że jest On z nami przez cały czas. Możemy się z Nim spotkać na Mszy Świętej. W obecnej sytuacji nie możemy uczestniczyć we Mszy Świętej osobiście, ale uczestniczymy przez łącza telewizyjne, radiowe lub Internet.

Żywy Jezus mieszka w kościele w tabernakulum. To taki mały domek na ołtarzu, w którym żywy Pan Jezus jest obecny pod postacią białego opłatka. Biały okrągły opłatek, który nazywamy hostią, podczas Mszy Świętej staje się prawdziwym Ciałem Jezusa. Ludzie spożywają ten Chleb, aby mieli siłę być coraz lepszymi. Wy również będziecie mogli przyjąć Jezusa pod postacią chleba w dniu I Komunii Świętej.

Dla Jeżyków:

„Nasz Pan Jezus został z nami,

Na Mszy Świętej Go spotkamy”.

IMG_20171127_102719

Dla Wiewiórek:

Bim, bam, bim bam,

Dzwon tak woła,

Chodźcie dzieci do kościoła.

Na ołtarzu domek mały,

W nim Pan Jezus, żywy, cały.

Chociaż widać postać chleba,

Wiem, że to Pan Jezus z nieba.

Kocha dzieci, na nie czeka,

Wstąp do niego i nie zwlekaj.

13f2d459c80965301cb3a1bba43f6f27

PAN JEZUS JEST DOBRYM PASTERZEM

0_0_productGfx_9c3b03f02e067fbbe29600fa7e1b9520

W okresie Wielkanocnym przypada niedziela zwana „Niedzielą dobrego Pasterza”.  Tego dnia w szczególny sposób modlimy się za kapłanów, o powołania kapłańskie i zakonne. Kapłani opiekują się wiernymi w imieniu Pana Jezusa.  Pan Jezus często nazywał siebie dobrym Pasterzem, a nas – swymi owcami. On sam zapowiadał, że będzie troszczył się i doglądał swoich owiec. Słowa te oznaczają, że  Pan Jezus chce troszczyć się o Ciebie i o mnie, bo bardzo nas kocha. On też chce, żebyśmy Mu ufali, poznawali Go i cieszyli się Jego obecnością.

Jezus to wspaniały Pasterz nad pasterze.
On każdą owieczkę przygarnie, zabierze,
On rany opatrzy, schronienia udzieli.
A gdy się zabrudzi, to Pan ją wybieli.

Pan kocha swe stado i tęskni do niego,
Nie chce, by cokolwiek stało mu się złego.
Jezus każdą owcę ponad wszystko ceni,
Na srebro i złoto żadnej nie wymieni.

Gdy choć jedna owca ze stada ubędzie,
Pasterz zauważy, będzie szukać wszędzie.

Pójdzie za nią w góry, pójdzie na urwiska,
Dopóki nie wróci na jego pastwiska.

Pasterz nie zostawi stada bez opieki,
Jest z nim w każdej chwili, będzie też na wieki.
Karmi swoje owce, tym co im smakuje,
Najwspanialszej paszy nigdy nie żałuje.

Kochajmy więc wszyscy naszego Pasterza,
Który za owcami cały świat przemierza.
On za wszystkie owce życie oddał swoje,
Z tak dobrym Pasterzem niczego się nie boję.

Jeżyki- kolorowanki:

chrzescijanskie-kolorowanki-13

jesus-holding-lamb-coloring-page

Wiewiórki – kolorowanki:

chrzescijanskie-kolorowanki-19jesus-is-the-good-shepherd-coloring-page

Bez tytułu

Zachęcam do zaśpiewania piosenki.

Piosenka: „PAN JEST PASTERZEM MOIM”

Jeśli ktoś lubi prace plastyczne, zachęcam do wykonania owieczki z papieru i waty.

Praca plastyczna – Owieczka

 Pomoce: biała i zielona kartka papieru, ruchome oczy, klej, wata, kredki Przebieg: · z kartki białego papieru wyciąć pasek o wymiarach 6x20cm – to będzie ciało owieczki · z pozostałej części kartki wyciąć dwoje uszu · pasek papieru 6x20cm zwinąć i skleić · przykleić ruchome oczy · narysować buzię i nos · przykleić wycięte uszy · z waty zrobić 12 kulek, które należy przyczepić od czubka głowy owieczki, aż do tyłu · zrobić dwie kulki waty, które będą nogami owieczki · położyć gotową owieczkę na zieloną kartkę jak trawa i narysować kwiatki.

Miło będzie jeśli efekty swojej pracy wyślecie na maila: przedszkole3d@wp.pl

Owieczka


Zmartwychwstanie Pana Jezusa

Święta Zmartwychwstania Pańskiego są niezwykłe i radosne, bo świętujemy zwycięstwo Pana Jezusa nad grzechem i śmiercią. Pan Jezus umarł na krzyżu za nasze grzechy, ale trzeciego dnia zmartwychwstał, wyszedł z grobu i żyje. Właśnie świętujemy kolejny dzień tzw. oktawy wielkanocnej, która zakończy się w niedzielę nazywaną Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus obiecał, że po swym zmartwychwstaniu będzie z nami już na zawsze, nawet wtedy, gdy Go nie widzimy. Jezus będzie przy nas, gdy będziemy się modlić, uczestniczyć we Mszy Świętej, pomagać sobie wzajemnie, ładnie i zgodnie się bawić, pracować, chętnie się dzielić zabawkami i słodyczami. Radosne śpiewy ALLELUJA wyrażają chwałę wobec Pana Jezusa.

 

Dla JEŻYKÓW: 
Wiersz: 
Codziennie rano zginam kolana
i wznoszę rączki do Ciebie.
Błogosław nam wszystkim w domu,
Ojcze nasz, który jesteś w niebie.
Kolorowanka 
cartoon-jesus-coloring-page
zmartwychwstanie-jezusa-kolorowanka
Piosenka: „A a a Alleluja, ho ho hosanna” 

 

Dla WIEWIÓREK: 
Wiersz:       
Sypie wiosna, sypie kwiaty
na łąki zielone.
Biją w niebo dźwiękiem jasnym
wielkanocne dzwony.
I śpiewają Bogu chwałę
przez radosne pienia,
że świat poprzez Krzyż i Mękę
doznał Odkupienia.
Kolorowanka
3-jesus-appears-to-mary-magdalene-after-resurrection-coloring-page

resurrection-of-jesus-coloring-page

 

Piosenka zespołu Arka Noego – Alleluja, Arka Noego (die Arche Noah)

 

WIELKANOC

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Szczególne znaczenie w naszej tradycji chrześcijańskiej ma przeżywanie Triduum Paschalnego, czyli trzech kolejnych dni: Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty (a dokładnie Wielkiej Nocy z soboty na niedzielę, kiedy to Pan Jezus zmartwychwstał). W Wielki Czwartek -podczas uroczystej kolacji ze swymi uczniami zwanej Ostatnią Wieczerzą – Pan Jezus ustanowił Eucharystię. To wydarzenie wspominamy na każdej Mszy Świętej. W Wielki Piątek szczególnie nawiązuje się do Drogi Krzyżowej, męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu. To jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się Mszy Świętej. Wielka Sobota to czuwanie przy Grobie Pana Jezusa, święcenie potraw wielkanocnych i udział w uroczystej Mszy Świętej o zmartwychwstaniu Pańskim zwanej Rezurekcją. W Niedzielę Wielkanocną spożywamy świąteczne śniadanie, czyli tradycyjną „święconkę”. Dzielimy się święconym jajkiem i składamy sobie życzenia. Kolejny świąteczny dzień – Poniedziałek Wielkanocny – nazywany jest „lanym poniedziałkiem” lub „śmigusem dyngusem”, bo tego dnia nikt nie powinien unikać radosnego polewania się wodą. Z tego dnia najbardziej cieszą się dzieci, ale nie tylko.  :)
Niestety w tym roku z powodu epidemii koronawirusa i sytuacji zagrożenia zdrowia, nie będziemy mogli uczestniczyć osobiście w tradycyjnych obrzędach związanych z Wielkanocą. Możemy jednak  włączyć się w modlitwę i nabożeństwa przez udział duchowy za pośrednictwem transmisji w telewizji i Internecie. Musimy pozostać w domu dla swojego dobra i bezpieczeństwa swoich bliskich.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich przedszkolaków, życząc zarówno dzieciom jak i rodzicom zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Zadaniem dla chętnych dzieci z obu grup jest narysowanie koszyka ze święconką wielkanocną, w której nie może zabraknąć symbolicznych pokarmów takich jak: chleb, jajka, wędlina, baranek z masła, sól i pieprz, babka wielkanocna. Możemy dodać jeszcze chrzan, słodkiego mazurka, czekoladowego zajączka.
Zaśpiewajcie również piosenkę:
Zachęcamy  do wykonania poniższych działań, zadań oraz wysyłania zdjęć na maila: przedszkole3d@wp.pl

GRUPA JEŻYKI:

 •  Zachęcamy dzieci do nauki wierszyka:

Już Zbawiciel tryumfuje,

cała ziemia się raduje.

Powstał z grobu pełen chwały,

uwielbiony, zmartwychwstały.

 • Oraz uzupełnienia kolorowanek:unnamedeaster-12-coloring-page
  GRUPA WIEWIÓRKI:
 •  Zachęcamy do nauki wierszyka:

  Oddajemy chwałę Bogu –

  Jezus żyje, powstał z grobu.

  Jezus żyje i jest z nami,

  na Mszy Świętej Go spotkamy.

 • oraz uzupełnienia kolorowanek o Triduum Paschalnym:

Last-supper-of-Jesus-coloring-page

2-second-station-jesus-carries-his-cross-by-el-greco-coloring-pagezmartwychwstanie-jezusa-kolorowanka-do-druku

PrintFriendly and PDF
PolskaHerbGminyPrzygodzice

kpn-logo
przedszkole-wruchu gora_grosza_new gora_grosza_new Czyste powietrze
Edukacja dla Doliny Baryczy

Mały Miś - link