Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczęła się  występem przedszkolaków z grupy Sowy, następnie każda z grup zaprezentowała krótki montaż słowno-muzyczny.   Podczas akademii wszystkie dzieci wraz z Paniami odśpiewały hymn, włączając się tym samym do ministerialnej akcji „Szkoła do hymnu”.  Wszyscy przedszkolacy tego ważnego dnia wyglądali odświętnie i uroczyście, za co dziękujemy rodzicom. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych uczymy się patriotyzmu, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzieci posiadają naprawdę szeroką wiedzę na temat swojej miejscowości i kraju, a miłość do Ojczyzny przekazują właśnie poprzez wiersze i piosenki. Tego dnia dzieci degustowały również pyszne rogaliki marcińskie, zgodnie z tradycją.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z tych wydarzeń:

WYSTĘP GRUPY SOWY

WYSTĘP GRUPY WIEWIÓRKI