13 października to Dzień Ratownika Medycznego. Z tej okazji nasze przedszkole odwiedzili zaprzyjaźnieni ratownicy medyczni- Państwo Anna i Piotr Marciniakowie, rodzice Tosi z grupy Sowy.

       Na spotkaniu nasi goście udzielili instruktażu oraz zademonstrowali tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, jak należy zachować się  do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Przedszkolacy utrwalili numery alarmowe oraz dowiedzieli się, jakich informacji należy udzielić dyspozytorowi pogotowia. Dzieci uczyły się, jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, co zrobić w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Były również ćwiczenia praktyczne na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratowników, a następnie według ich wskazówek naśladowały wykonanie czynności. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu oraz wnętrza karetki.

Były to niezwykłe warsztaty, które uwrażliwiły naszych przedszkolaków na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz wyposażyły w wiedzę i umiejętności, które niewątpliwie należy systematycznie poszerzać i utrwalać, gdyż w przyszłości mogą uratować czyjeś życie.

Bardzo dziękujemy naszym gościom za wartościowe spotkanie i życzymy wiele zdrowia, siły, wytrwałości oraz satysfakcji z wykonywania tego niezwykle ważnego i odpowiedzialnego zawodu.

PrintFriendly and PDF
PolskaHerbGminyPrzygodzice

kpn-logo
przedszkole-wruchu gora_grosza_new gora_grosza_new Czyste powietrze
Edukacja dla Doliny Baryczy

Mały Miś - link