„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”Jan Paweł II

Akcje  charytatywne i społeczne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej. Nasze przedszkole, w porozumieniu z miejscowym GOPS-em prowadzi zbiórkę książek jako prezent na „Mikołajki” dla dzieci z rodzin otoczonych opieką i wsparciem GOPS-u. Rodzice wraz z dziećmi z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w akcję, udało się zebrać bardzo dużą ilość książek. Akcja trwa do 2 grudnia. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazałą pomoc i wsparcie!