Gdy nadchodzi koniec jesiennych zbiorów czas ogłosić „Dzień Dyni” ! W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto w piątek 29 października. Tego dnia dzieci ubrały się na pomarańczowo – można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Podczas zajęć przedszkolacy mieli okazję poznać wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.  W każdej grupie odbyły się dyniowe zabawy: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń i wiele innych.  Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. A na podwieczorek dzieci miały okazję degustować pyszny deser z dyni.