W poniedziałek 22 marca br. zorganizowano w naszym przedszkolu aktywności w ramach obchodów Dnia Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno- komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z dziećmi. Były to zajęcia pt. ,,Matematyka może być ciekawa- Szacuję, obliczam, przeliczam’’ podczas których,  dzieci wykonywały ćwiczenia interaktywne, doskonaląc swoją wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji matematycznej. Ewaluacja kończąca zajęcie pokazała, iż wykonywane ćwiczenia podobały się dzieciom. W naszym przedszkolu korzystamy na co dzień z urządzeń multimedialnych, które uatrakcyjniają zajęcia, wspomagają koncentrację uwagi i logiczne myślenie oraz rozwijają koncentrację wzrokowo-ruchową i orientację przestrzenną. Multimedia stosowane są na zajęciach dydaktycznych, podczas wprowadzania nowego tematu, jako przerywnik, jako utrwalenie materiału,  podsumowanie zajęć, zajęcia popołudniowe oraz podczas spotkań stacjonarnych oraz zdalnych.