5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci miały okazję opowiedzieć o swoich ulubionych bajkach oraz postaciach. Odbyły się zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę słuchając fragmentu książki czy oglądając rekwizyty. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.