4 maja to Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji wybraliśmy się do OSP w Przygodzicach, aby złożyć naszym dzielnym strażakom życzenia oraz wręczyć drobny upominek.

W ramach podziękowania strażacy zaprosili przedszkolaków do wysłuchania ciekawostek na temat pracy strażaka. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków
i innych zdarzeń.  Dzieci z bliska miały możliwość poznać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Każdy chętny przedszkolak, choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak,
miał możliwość przymierzyć hełm oraz wejść do wozu strażackiego. Na koniec spotkania strażacy poczęstowali przedszkolaków pysznymi cukierami.
Dziękujemy strażakom za ich trud i codzienne narażanie życia, za pomoc i ratunek ludzkiego mienia i życia. Życzymy dużo zdrowia, bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji oraz nieustającej opieki Świętego Floriana.

PrintFriendly and PDF
PolskaHerbGminyPrzygodzice

kpn-logo
przedszkole-wruchu gora_grosza_new gora_grosza_new Czyste powietrze
Edukacja dla Doliny Baryczy

Mały Miś - link