W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek w dniu 3 i 4 listopada gościliśmy w grupie Sowy p. Paulinę Białą – mamę Oli oraz p. Donatę Mróz- mamę Magdy, które przybyły z pięknymi, kolorowymi książeczkami dla dzieci. Wybrane do czytania przez dzieci bajki były wstępem do poruszenia ważnych tematów, związanych z wartościami, uczuciami oraz do udziału w zabawach, takich jak: rozwiązywanie zagadek, rozpoznawanie bajki po przeczytanym fragmencie,  rozpoznawanie bajkowych postaci i tytułów bajek po rekwizytach, kojarzenie bajkowych postaci z ich cieniem itp…

Dziękujemy p. Donacie Mróz oraz  Paulinie Białej za głośne czytanie dzieciom, przygotowanie aktywnych zajęć oraz słodki upominek.

Bajki i baśnie, zarówno czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dzięki nim dzieci uczą się między innymi: rozróżniać dobro od zła, koleżeństwa i przyjaźni, chęci pomocy innym.

PrintFriendly and PDF
PolskaHerbGminyPrzygodzice

kpn-logo
przedszkole-wruchu gora_grosza_new gora_grosza_new Czyste powietrze
Edukacja dla Doliny Baryczy

Mały Miś - link