ALLELUJA! JEZUS  ŻYJE!

kkk

Świętujemy radosny czas zmartwychwstania Pana Jezusa. W kościele rozbrzmiewają dźwięki dzwonów i głośny śpiew „Alleluja” czyli „radujmy się, bo Pan Jezus znów żyje, pokonał śmierć i zmartwychwstał!”

Jezus zmartwychwstał! Tę prawdę pamiętam,

obchodząc radośnie wielkanocne święta.

 

W niedzielny poranek do grobu Pana Jezusa przyszły kobiety, aby namaścić Pana Jezusa wonnymi olejkami. Zastały grób pusty, a od aniołów dowiedziały się, że Jezus żyje. Pobiegły więc do apostołów i opowiedziały im, co usłyszały i zobaczyły przy grobie Jezusa. Zmartwychwstały Pan Jezus ukazywał się apostołom, aby umocnić ich w wierze. Mogli dotknąć jego ran i powtórnie usłyszeć słowa, które Jezus wypowiedział do nich w czasie Ostatniej Wieczerzy.

 llll

Wierni wspominają zmartwychwstanie Pana Jezusa na każdej Mszy Świętej, szczególnie w niedzielę. Cieszą się, że Jezus żyje.

  • Kolorowanki dla chętnych dzieci:

Jesus-Resurrection3

unnamed

Zachęcam do śpiewu piosenki „Tam na krzyżu”:


ZMARTWYCHWSTANIE   PANA   JEZUSA

–  WIELKANOC

f

Już niedługo będziemy przeżywać najważniejsze w naszej tradycji chrześcijańskiej święta, a mianowicie Wielkanoc. Poprzedza je tzw. Triduum Paschalne, czyli trzy kolejne dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota (a dokładnie Wielka Noc z soboty na niedzielę, kiedy to Pan Jezus zmartwychwstał). W Wielki Czwartek – podczas uroczystej kolacji ze swymi uczniami zwanej Ostatnią Wieczerzą – Pan Jezus ustanowił Eucharystię, czyli odprawił pierwszą Mszę Świętą. Wielki Piątek szczególnie nawiązuje do Drogi Krzyżowej, męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu. To jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się Mszy Świętej. Wielka Sobota to czuwanie przy Grobie Pana Jezusa, święcenie potraw wielkanocnych i udział w uroczystej Mszy Świętej o zmartwychwstaniu Pańskim zwanej Rezurekcją. W Niedzielę Wielkanocną spożywamy świąteczne śniadanie, czyli tradycyjną „święconkę”. Dzielimy się święconym jajkiem i składamy sobie życzenia. Kolejny świąteczny dzień – Poniedziałek Wielkanocny – nazywany jest „lanym poniedziałkiem” lub „śmigusem dyngusem”, bo tego dnia nikt nie powinien unikać radosnego polewania się wodą. Z tego dnia najbardziej cieszą się dzieci, ale nie tylko.  Świętowanie zmartwychwstania Pana Jezusa trwa przez osiem dni czyli „oktawę”, a wspomina się na Mszy Świętej w każdą niedzielę.

  • Zadaniem dla chętnych dzieci z grupy WIEWIÓRKI oraz SOWY jest narysowanie koszyka ze święconką wielkanocną, w której nie może zabraknąć symbolicznych pokarmów takich jak: chleb, jajka, wędlina, baranek z masła, sól i pieprz, babka wielkanocna. Możemy dodać jeszcze chrzan, słodkiego mazurka i czekoladowego zajączka.

 

  • Można również pokolorować obrazek:

y

  • Zachęcamy dzieci do nauki wierszyka:

Już Zbawiciel tryumfuje,

cała ziemia się raduje.

Powstał z grobu pełen chwały,

uwielbiony, zmartwychwstały.

g

Pozdrawiam serdecznie wszystkich przedszkolaków, życząc zarówno dzieciom jak i rodzicom zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

PrintFriendly and PDF
PolskaHerbGminyPrzygodzice

kpn-logo
przedszkole-wruchu gora_grosza_new gora_grosza_new Czyste powietrze