Idea i wydarzenia Tygodnia zachęcają rodziny, szkoły, przedszkola, świetlice i inne miejsca, w których czas spędzają dzieci, do regularnego wspólnego czytania,  promując wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży. W bieżącym roku obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przypadały na okres od 28 maja  do 4 czerwca. W naszym przedszkolu odbywały się spotkania głośnego czytania- na dywanie i na trawie, którym towarzyszyły rozmowy i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą. Gośćmi Tygodnia Czytania Dzieciom były panie bibliotekarki: p. M. Misiek , p. A. Strzelińska z Biblioteki Publicznej im. G. Bojanowskiego w Przygodzicach oraz panie z KGW : Wiesława Baran i Danuta Młynarczyk wraz z  Radną Gminy Przygodzice p. Kornelią Tysiak jednocześnie pełniącą funkcję przewodniczącej KGW w Przygodzicach. Na spotkaniach czytano dzieciom książki, które opisywały piękno przyrody, uwrażliwiały na kwestie ekologiczne, ale też takie, które  inspirowały do rozmów przede wszystkim o uniwersalnych wartościach, którymi należy kierować się w życiu. Dziękujemy serdecznie naszym gościom za wzięcie udziału w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania oraz za upominki wręczone z okazji Dnia Dziecka.

PrintFriendly and PDF
PolskaHerbGminyPrzygodzice

kpn-logo
przedszkole-wruchu gora_grosza_new gora_grosza_new Czyste powietrze
Edukacja dla Doliny Baryczy

Mały Miś - link