Od 20 września 2021 do 31 maja 2022 nasi przedszkolacy uczestniczyli w projekcie „Z darami natury świat nie jest ponury”. Autorkami projektu są: Monika Rucińska – nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz Adrianna Dąbkowska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Nowym Mieście Lubawskim. Projekt powstał na bazie własnych doświadczeń, obserwacji, zamiłowania do działań proekologicznych oraz jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego.

Głównym celem projektu edukacyjnego ekologiczno-plastycznego „Z darami natury świat nie jest ponury!” było kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste.

Oprócz działań, które podejmowaliśmy w ramach projektu, realizowaliśmy o wiele więcej przedsięwzięć, które kształtowały świadomość ekologiczną.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego podsumowania realizacji projektu:

Certyfikat dla placówki

PrintFriendly and PDF
PolskaHerbGminyPrzygodzice

kpn-logo
przedszkole-wruchu gora_grosza_new gora_grosza_new Czyste powietrze
Edukacja dla Doliny Baryczy

Mały Miś - link