Zbliża się Święto  Konstytucji 3 Maja. Nasi przedszkolacy przygotowali uroczysty program upamiętniający to ważne wydarzenie w dziejach naszego Narodu. Akademia rozpoczęła się uroczystym polonezem, ale dzieci zatańczyły również polkę, trojaka i krakowiaka. Przedszkolacy zaprezentowali pieśni i piosenki patriotyczne oraz wiersze, mówiące o miłości do Ojczyzny i wspominające postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na koniec, w pozycji stojącej wszyscy odśpiewaliśmy hymn. W tym dniu zaprosiliśmy kolegów i koleżanki z oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej oraz rodziców, którzy w godzinach przedpołudniowych mogli do nas dołączyć. Akademia była piękną lekcją historii oraz patriotyzmu dla naszych małych Polaków oraz gości.