Z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja, nasi przedszkolacy zdobywają wiadomości na temat naszego kraju. Grupa Wiewiórek i Jeżyków odwiedziła w tym czasie Chatę Regionalną, gdzie ciepło przyjęła nas Pani Kornelia Tysiak. Opowiedziała dzieciom o ciekawych miejscach naszej gminy oraz zapoznała ze swoją pracownią rękodzieła. Przedszkolakom bardzo podobała się również część historyczna. Pani Kornelia pokazała ciekawe eksponaty, zdjęcia dawnych miejsc w Przygodzicach oraz zapoznała z legendą powstania nazwy Przygodzice. Po ciekawej lekcji, udaliśmy się przed fontannę na skwerku Luitre, Urząd Gminy Przygodzice oraz Pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie przedszkolacy nauczyli się, w jaki sposób oddać hołd Powstańcom. Była to bardzo wartościowa lekcja dla naszych przedszkolaków. Dziękujemy Pani Kornelii za zaangażowanie i przekazaną wiedzę.

PrintFriendly and PDF
PolskaHerbGminyPrzygodzice

kpn-logo
przedszkole-wruchu gora_grosza_new gora_grosza_new Czyste powietrze