W poniedziałek, 20 czerwca br. odbyła się wycieczka integracyjna do Parku edukacyjno-rozrywkowego Deli w Trzebawiu niedaleko Poznania. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach. Uczestniczyli w niej członkowie młodszej i średniej grupy Zespołu Pieśni i Tańca Przygodzice, a jednocześnie wychowankowie naszego przedszkola i szkoły podstawowej wraz z opiekunami. Mimo deszczowej pogody dzieci zwiedziły Park Miniatur, zagrody ze zwierzętami (lemurami, osiołkami, kozami i owcami oraz alpakami i pawiami) oraz bawiły się na wielkiej sali zabaw. Po pysznym obiedzie dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjno-przyrodniczych „Okno na świat”. Zapoznały się z zasadami ekosystemu łąki, lasu i rzeki, poznały tropy zwierząt a na koniec wykonały łąkę w doniczce, siejąc nasiona traw i ziół. Każdy otrzymał swą małą łąkę do domu i ma obserwować, co wyrośnie z nasionek. Wszyscy wracali do swych domów pełni wrażeń i planowali, że wrócą do Deli Parku, gdy będzie słoneczna pogoda, by mogli skorzystać z pozostałych atrakcji.

PrintFriendly and PDF
PolskaHerbGminyPrzygodzice

kpn-logo
przedszkole-wruchu gora_grosza_new gora_grosza_new Czyste powietrze
Edukacja dla Doliny Baryczy

Mały Miś - link