W środę- 26 maja do naszego przedszkola przyjechali aktorzy teatru MASKA z Krakowa, by przedstawić dzieciom spektakl pt. „Baśń dla małych łakomczuszków- tajemnica zdrowych brzuszków”. Poświęcony był on profilaktyce zdrowotnej. Główna bohaterka to Królewna Róża, która była bardzo nieśmiała i wstydliwa. Pewnie przez swój wygląd. Dlatego też swoją twarz chowała pod maską. Pod zakazem rodziców przebywała w samotności  w swojej komnacie, nigdy nie odważyła się przekroczyć murów zamku. Kiedy nadchodził dzień jej urodzin, w zamku pojawiła się nieznana nikomu staruszka. Po mimo problemu  z pamięcią opowiedziała historię, która mogła pomóc królewnie odzyskać piękną twarz. Jedynym warunkiem do spełnienia było zdobycie i wypełnienie koszyczka witaminkami i przekonanie królestwa do zdrowego odżywiania. W misji pomogła jej biedronka i  kangur. Wszystko szczęśliwie się zakończyło. Królestwo i cały zamek polubił dania witaminkowe, a co najważniejsze Królewna Róża odzyskała piękny wygląd. Przedstawienie było dla dzieci bardzo pouczające, ale co najważniejsze świetnie się przy nim bawili. Było wiele śmiechu i oklasków.

Dziękujemy Bibliotece w Przygodzicach za organizację spektaklu, a tym samym miłą niespodzianką dla naszych przedszkolaków.

 

PrintFriendly and PDF
PolskaHerbGminyPrzygodzice

kpn-logo
przedszkole-wruchu gora_grosza_new gora_grosza_new Czyste powietrze