Czytanie książek pełni bardzo ważna rolę w rozwoju każdego człowieka. Już od najmłodszych lat rodzice czytając dzieciom baśnie wprowadzają je w świat fantazji, ucząc przy tym właściwych postaw społecznych i moralnych, wzbogacając ich słownictwo. Ma również ogromny wpływ na rozwój intelektu, logicznego myślenia i wrażliwości. Przedszkole również dba o rozwijanie zainteresowań czytelniczych poprzez włączanie czytania książek do codziennego porządku dnia. W tym tygodniu utrwalaliśmy również zasady kodeksu czytelnika, czyli „Czego nie lubią książki”. Zapraszamy również do obejrzenia przedstawienia pt. „Książka moim przyjacielem- czyli o wartości książki w życiu dziecka i poszanowaniu książek” w wykonaniu grupy Sów.